Jak zacząć pozytywnie myśleć?

12.05.2017

Jak zacząć pozytywnie myśleć?

Naukowcy dowiedli, że to właśnie sposób myślenia pozwala stwarzać rzeczywistość, która nas otacza. Przyciągamy do siebie ludzi, przeróżne wydarzenia, a przede wszystkim sprawiamy, że przebiegają one tak jak tego chcemy. Pęd codzienności oraz nagromadzenie obowiązków potrafi jednak zbić nas z drogi odpowiedniego myślenia. Warto dowiedzieć się jak znów powrócić na łono pozytywnego nastawienia.


Kilka prostych ruchów oraz nawyków, które wprowadzisz do swojego życia, pomogą Ci na nowo zacząć pozytywnie myśleć. Przede wszystkim nie oglądaj wiadomości przed snem – nagromadzenie informacji o negatywnym przekazie sprawi, że zmartwienia powrócą jak bumerang. Warto również ograniczyć plotkowanie – jeżeli z kimś rozmawiasz na temat innej osoby to wiedz, że ona również obgada Ciebie. Zaczniesz zadawać sobie pytania w jakim świetle widzą Cię inne osoby. Nie można zapomnieć również o wnętrzu w domu – usuń wszelkie pamiątki i ozdoby, które kojarzą się negatywnie i zastąp je nowymi. Możesz również zabawić się kolorami, które zawsze wprowadzają do pomieszczeń odrobinę optymizmu.


W XXI wieku, gdzie wszędzie dominuje poszanowanie perfekcjonizmu, szczególnie jeżeli chodzi o ciało, trudno nie nabawić się kompleksów. Chcąc myśleć pozytywnie, warto porzucić gonitwę za perfekcjonizmem i przestać porównywać się do innych. Zacznij akceptować niedoskonałości, a może nawet zmień je w zalety, nie dąż również do mistrzostwa w każdej dziedzinie – skup się na swojej pasji i rozwijaj się w tym kierunku. Zbuduj fundamenty swojego życia na akceptacji, aby żyć ze świadomością, że nikt nie jest doskonały, ale w tym tkwi piękno istnienia.


Pomocne może okazać się również wyciszenie – postaw na modlitwę, medytację lub po prostu rozważania nad ważnymi dla Ciebie kwestiami. Wprowadzenie się w taki trans pomoże w zniwelowaniu stresu, który gromadzi się przez całe dnie. Co ważne stres może zostać rozładowany też przez aktywność fizyczną! Ćwicz, spędzaj aktywnie czas, a na pewno nie doświadczysz nigdy problemów z pozytywnym myśleniem.


Oczywiście podstawą do pozytywnego nastawienia do świata jest cel lub powód, dla którego wszystko nabiera sensu. Postaw sobie jakieś niekoniecznie skomplikowane cele oraz przemyśl dla kogo lub dla czego warto się starać i zmień życie tak, aby kierować się wyłącznie pozytywnymi myślami oraz optymistycznym nastawieniem do życia. Dobro zawsze przyciąga dobro, więc nie dopuszczaj do siebie żadnych negatywnych wibracji!