Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Warszawa

Kompleksowe leczenie odwykowe – Warszawa

Skoro odwiedzasz naszą stronę, to możliwe, że jesteś osobą uzależnioną lub osoba z Twojego najbliższego otoczenia ma problem z nałogiem. Bez względu na to, czy poszukujesz pomocy w walce z alkoholizmem, narkomanią, lekomanią czy uzależnieniem od hazardu, jesteś we właściwym miejscu. Działając jako ośrodek leczenia alkoholizmu, specjalizujemy się w niesieniu kompleksowej pomocy, prowadząc skuteczną terapię destrukcyjnych nałogów. Chociaż siedziba naszej kliniki mieści się nieopodal Włocławka, na leczenie odwykowe przyjmujemy pacjentów z całej Polski, w tym między innymi z Warszawy.

W jaki sposób przebiega terapia uzależnień?

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Oaza oferuje kompleksowe leczenie uzależnień poprzez detoks (np. alkoholowy) oraz terapię. W naszej klinice postrzeganie uzależnienia bazuje przede wszystkim na modelu strategiczno-strukturalnym, którego istotą jest specyficzna propozycja spełnienia trzech wymagań dotyczących każdego nurtu profesjonalnej psychoterapii:

  • Koncepcja terapii psychoterapeutycznej wykorzystuje koncepcję mechanizmów danego uzależnienia, wyjaśniając jego istotę oraz wskazując podstawowe założenia leczenia,
  • Kierunki pracy psychoterapeutycznej są określane zaleceniami strategicznymi uwzględniającymi specyfikę mechanizmów zaburzenia i poszczególne fazy procesu psychoterapeutycznego,
  • Metody realizowania zaleceń strategicznych są określone poprzez projekty strukturalizacji terapeutycznych, czyli specyficzne procedury oraz techniki wykorzystywane w pracy nad zadaniami terapeutycznymi.

Dzięki temu, że nie działamy jak standardowe prywatne ośrodki leczenia uzależnień, jesteśmy skoncentrowani na niesieniu wielopoziomowej pomocy, obejmującej wszystkie aspekty życia pacjenta. Terapia proponowana przez naszą kadrę obejmuje, w przypadku uzależnień od substancji psychoaktywnych, kompleksowe odtrucie organizmu – detox, a następnie starannie dobrane oddziaływanie psychoterapeutyczne.

W naszej klinice prowadzimy skuteczną terapię wszelkiego rodzaju destrukcyjnych nawyków, do których zaliczają się: alkoholizm, narkomania, seksoholizm, lekomania, a także uzależnienie od hazardu, Internetu, zakupów itp.

Dlaczego warto zdecydować się na nasz ośrodek leczenia uzależnień?

Prowadząc prywatne leczenie uzależnień, wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone metody psychoterapeutyczne, pomagając wyjść z nałogu i ułatwiając powrót do codziennego funkcjonowania. Nasi psychoterapeuci i lekarze to doświadczona oraz wysoce wykwalifikowana kadra, która stale pogłębia swoją wiedzę, pomagająca kuracjuszom odbudować wiarę w siebie oraz we własne możliwości.

Decydując się na odwyk narkotykowy czy alkoholowy w naszym ośrodku, mogą Państwo liczyć na indywidualne podejście do każdego pacjenta. Kontakt terapeutyczny jest każdorazowo dostosowywany do konkretnych uwarunkowań osobowościowych oraz zdrowotnych danej osoby. Aby ułatwić naszym podopiecznym dojazd do naszego ośrodka, proponujemy im odbiór z dworca we Włocławku, a także z wielu innych miejsc, w tym między innymi z portu lotniczego w Warszawie.

Dojazd samochodem z Warszawy

Dojazd pociągiem z Warszawy