Leczenie alkoholizmu

Czy cierpisz na skutek nadużywania alkoholu i szukasz wsparcia zarówno dla siebie, jak i dla swoich bliskich? Jeśli tak, to Prywatny Ośrodek Leczenia Alkoholizmu Oaza jest idealnym miejscem, które zapewni Ci skuteczne leczenie w kwestii uzależnienia od alkoholu.

Wsparcie po terapii

Pomoc rodzinie pacjentów

Płatność ratalna

Szybki kontakt

Zarezerwuj pobyt

w ośrodku Oaza

od 9900 zł

+2 tygodnie gratis

Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Skontaktuj się z nami

SPIS TREŚCI:

Każdemu może przytrafić się spożycie alkoholu w większych ilościach. Jednak jeśli sytuacje takie zdarzają się regularnie, stwarzają realne ryzyko zapadnięcia na chorobę alkoholową, która może zrujnować zarówno życie, jak i zdrowie. Osoba uzależniona odczuwa silne pragnienie wywołujące praktycznie nieustanne poczucie przymusu picia. Jeśli zmagasz się z takim problemem, nasz Ośrodek Oaza zapewni Ci profesjonalną pomoc.

Przeprowadzimy detoks w celu usunięcia z organizmu groźnych toksyn, a następnie zaproponujemy indywidualnie dobraną do konkretnej sytuacji terapię. Przy naszym wsparciu i własnej motywacji zyskasz realną szansę na wyjście z uzależnienia, poprawę stanu zdrowia i szczęśliwe życie w trzeźwości. Leczenie w trybie zamkniętym odbywa się w komfortowych dla Pacjentów warunkach, którym do tego gwarantujemy pełną dyskrecję oraz przyjemną atmosferę podczas psychoterapii w grupach wsparcia. Kompleksowe wsparcie możemy zapewnić także Twoim najbliższym zmagającym się z tzw. syndromem współuzależnienia. Sprawdź już teraz, dlaczego warto odbyć terapię alkoholową w naszym Ośrodku Oaza i co możesz dzięki niej zyskać!

Jakie mogą być konsekwencje nieleczonego alkoholizmu?

Nieleczona i latami pogłębiająca się choroba alkoholowa stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a w ostateczności nawet życia osób uzależnionych. U alkoholika dochodzi do stopniowego wyniszczania organizmu toksynami z powodu rosnącego nieumiarkowania w piciu alkoholu. Zaburzeniu ulega m.in. funkcjonowanie:

 • gospodarki jonowo-elektrolitowej – wypłukiwanie kluczowych witamin oraz minerałów,
 • układu nerwowego,
 • wątroby, co grozi nawet jej marskością.

Brak kontroli nad spożywaniem alkoholu prowadzi także do innych problemów

Nieustanny głód alkoholowy negatywnie wpływa także na zdrowie psychiczne. Samopoczucie alkoholika stopniowo się pogarsza, czego konsekwencją jest dalsze pogłębianie się problemu – osoba uzależniona ucieka od niego, sięgając po kolejne porcje alkoholu. Choroba ta ma również negatywne skutki społeczne (konflikty z bliskimi i izolowanie się od ludzi) oraz finansowe (zaniedbywanie obowiązków zawodowych i nawet utrata pracy).

Z powyższych powodów w takich przypadkach należy jak najszybciej poddać się procesowi leczenia odwykowego. W Ośrodku Oaza zapewniamy kompleksowe wsparcie w tym zakresie oraz odpowiednie warunki, które zmotywują Cię do przejścia terapii i podjęcia próby życia w trzeźwości – zapraszamy do kontaktu!

Jak rozwija się choroba alkoholowa – fazy uzależnienia od alkoholu

We współczesnej medycynie znanych jest wiele metodologii określania poszczególnych faz alkoholizmu. Jednak w większości przypadków stosuje się jedną – opracowaną przez Elvina Mortona Jedlinka. Wyróżnia ona 4 etapy uzależnienia od alkoholu. Pierwszym z nich, zwanym wstępnym, określa się moment, w którym osoba nadużywająca napojów alkoholowych zaczyna dostrzegać wynikające z tego korzyści. Zwykle powodem są różnego rodzaju problemy życiowe, o których w stanie nietrzeźwości można zapomnieć.

W kolejnym etapie (ostrzegawczym) uzależnienie rozwija się bardzo szybko, gdyż organizm ma coraz większą tolerancję na alkohol. Prowadzi to do picia go w coraz większych ilościach. W trzeciej fazie (krytycznej) alkoholik nie jest już w stanie kontrolować swojego pragnienia. Gdy osoba taka dalej będzie unikać poddania się procesowi leczenia uzależnień, dojdzie do ostatniego etapu choroby – przewlekłego. Oznacza on występowanie tzw. ciągów alkoholowych – to stan permanentnego odurzenia alkoholem, który może trwać nawet miesiącami.

Alkoholicy często poddają się terapii uzależnienia w zaawansowanym stadium choroby

Typowym zachowaniem praktycznie każdego alkoholika jest wypieranie się uzależnienia od alkoholu i niereagowanie na sugestie od najbliższych o występowaniu takiego problemu. Osoby takie zwykle udają się do ośrodka leczenia uzależnień dopiero w momencie, gdy drastycznie pogarsza się ich zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Takiej sytuacji należy jednak unikać, dlatego warto znać główne symptomy choroby jeszcze na wczesnym jej etapie, aby w porę zareagować. Pamiętaj, że im szybciej podejmiesz się terapii, tym łatwiej będzie Ci uwolnić się od alkoholu i wrócić do szczęśliwego życia w zdrowiu.

Terapia alkoholowa – jakie symptomy świadczą o tym, że należy się jej poddać?

Istnieje wiele wczesnych symptomów świadczących o tym, że picie alkoholu stało się chorobą i konieczna jest terapia alkoholizmu. U każdego alkoholika mogą one być bardziej lub mniej dostrzegalne, ale obserwując je, należy jak najszybciej zdecydować się na leczenie. Skontaktuj się z naszym Ośrodkiem Oaza, a o trzymasz profesjonalną i kompleksową pomoc w tym zakresie!

Warto skorzystać z naszego wsparcia, jeśli:

 • masz rosnącą potrzebę używania alkoholu i tracisz nad tym kontrolę (odczuwasz narastający głód alkoholowy) – musisz pić go coraz więcej, aby osiągnąć zamierzony efekt, co oznacza podnoszenie się tolerancji na obecność substancji psychoaktywnych,
 • dłużej zachowując trzeźwość, obserwujesz niepokojące objawy (zespół abstynencyjny) – bóle głowy, drżenie rąk, nudności,
 • starasz się pokonać uzależnienie, ale każda kolejna podejmowana próba kończy się niepowodzeniem,
 • regularnie sięgasz po alkohol w celu pozornego uwolnienia się od problemów życia codziennego,
 • z powodu picia coraz bardziej zaniedbujesz swoją rodzinę, obowiązki zawodowe i domowe, a do tego izolujesz się od ludzi,
 • alkohol zaczyna odciągać Cię od aktywności, które do tej pory praktykowałeś – np. uprawianie sportu czy turystyka.

Pamiętaj, że uzależnienie jest błędnym kołem, z którego trudno jest wyjść bez pomocy specjalistów. Zamiast więc niszczyć swoje zdrowie psychiczne oraz fizyczne, będąc przy tym obciążeniem dla najbliższych, zgłoś się do naszego Ośrodka Oaza – zaproponujemy Ci indywidualnie dobrane do potrzeb leczenie uzależnienia od alkoholu!

Jak przeprowadzane jest leczenie uzależnienia od alkoholu?

Choroba, jaką jest alkoholizm, ma bardzo złożony charakter, przez co forma jej leczenia zawsze dobierana jest do konkretnej sytuacji. Najważniejsza zawsze jest szczera rozmowa z terapeutą i to właśnie od niej rozpoczyna się cały proces. W jej trakcie pacjent przede wszystkim jest uświadamiany o swoim problemie. Uzyskuje też informacje o negatywnych skutkach jego bagatelizowania, co ma motywować do tego, aby pozostać w naszym ośrodku leczenia uzależnień i podjąć próbę uwolnienia się od alkoholu. Na tym etapie dopiera się także formę terapii.

Jeśli jest taka potrzeba, przeprowadzamy również proces detoksykacji, czyli wypłukania z organizmu pacjenta groźnych dla zdrowia toksyn pochodzących z substancji psychoaktywnych. Od tego momentu rozpoczyna się praca z osobą cierpiącą na alkoholizm, która polega przede wszystkim na prowadzeniu terapii grupowych. Dodatkowo w Ośrodku Oaza zapewniamy profesjonalne wsparcie współuzależnionym, czyli bliskim alkoholika, którzy przez jego chorobę często podupadają na zdrowiu psychicznym.

Leczenie alkoholizmu – jakie stosuje się metody?

Obecnie istnieje wiele sposób leczenia choroby, jaką jest alkoholizm. W Ośrodku Oaza zatrudniamy najlepszych terapeutów, którzy dobierają metody indywidualnie do sytuacji pacjenta, co przekłada się na bardzo wysoki poziom ich skuteczności.

Zależnie od konkretnego przypadku u osób zmagających się z problemem nieumiarkowanego picia alkoholu stosuje się m.in.:

 • terapię CBT (behawioralno-poznawczą) lub TRE (racjonalno-emotywną) – obie skupiają się na zmianie sposobu myślenia, co ułatwia wyjście z uzależnienia,
 • treningi kontrolowania złości pojawiającej się po odstawieniu alkoholu,
 • techniki opisywania pojawiających się emocji czy interpersonalne z elementami psychodramy, które stosowane są na spotkaniach grupowych,
 • medytację oraz naukę relaksacji – dzięki tej terapii alkoholik uczy się redukować stres oraz napięcie, co także bardzo ułatwia leczenie uzależnień.

Ile trwa leczenie alkoholizmu?

Na długość trwania terapii wpływa m.in. stopień zaawansowania uzależnienia od picia alkoholu, stanu zdrowia pacjenta oraz jego motywacji. W przypadku leczenia stacjonarnego, na terenie naszego Ośrodka Oaza, prowadzimy turnusy trwające od 4 do nawet 12 tygodni. Pamiętaj, że po ich zakończeniu alkoholik dalej musi intensywnie pracować nad sobą, aby pozostawać w trzeźwości. Wszystkim kuracjuszom zapewniamy, aż 12-miesięczne wsparcie w tym zakresie udzielając wskazówek, jak radzić sobie z problemami życia codziennego bez sięgania po alkohol.

Twoje działania także mają wpływ na skuteczność leczenia alkoholizmu!

Poddanie się profesjonalnej terapii to najlepszy sposób na to, aby uwolnić się do nałogowego picia alkoholu. Jednak zarówno przed podjęciem się leczenia uzależnień, jak i po jego zakończeniu, powinieneś podejmować kroki, które ułatwią Ci, pozostanie w trzeźwości.

Przede wszystkim:

 • postaraj się przejść na zdrowy styl życia, wdrażając odpowiednią dietę i zwiększając swoją aktywność fizyczną,
 • zmień środowisko, unikając ludzi, z którymi kontakt do tej pory stawał się dla Ciebie impulsem do sięgania po alkohol,
 • zacznij ustalać cele życiowe, do których dążenie ułatwi Ci radzenie sobie z głodem alkoholowym,
 • nieustannie kontroluj swoje zachowania i staraj się eksperymentować z metodami radzenia sobie ze stresem, stosując te, które w Twoim przypadku okazują się najskuteczniejsze.

Czy osobę uzależnioną można wysłać na przymusowe leczenie alkoholizmu?

Przepisy polskiego prawa pozwalają na skorzystanie z takiego rozwiązania, jednak wysłanie uzależnionego od alkoholu na przymusowy odwyk jest procesem długotrwałym i formalnie bardzo skomplikowanym. Decyzję taką wydaje sąd, który z kolei prowadzi sprawę na polecenie gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych. Musi ona stwierdzić, że w przypadku danej osoby alkoholizm ma negatywny wpływ na jej rodzinę, osoby niepełnoletnie czy ogólny porządek publiczny.

Należy przy tym pamiętać, że realizowany pod przymusem proces leczenia uzależnienia od alkoholu zwykle wykazuje się niskim poziomem skuteczności. Dobrowolne poddanie się takiej terapii daje zdecydowanie większe szanse jej powodzenia. W Ośrodku Oaza prowadzimy zajęcia motywacyjne, dlatego gorąco zachęcamy do zapisywania się na nie!

Stosujemy nowoczesne metody leczenia alkoholizmu, 
które dają doskonałe efekty.

Skontaktuj się z nami

Poddając się terapii w Ośrodku Oaza dasz sobie realną szasnę na uwolnienie się od alkoholu!

Jeśli czujesz, że alkohol zaczyna dominować w Twoim życiu i zaczynasz tracić kontrolę nad jego spożywaniem, zgłoś się do nas! W Ośrodku Oaza zaproponujemy Ci najlepszą, dopasowaną do indywidualnej sytuacji terapię i zajmiemy się jej prowadzeniem w trybie stacjonarnym. Będziesz pod okiem najlepszych specjalistów, psychoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem w zawodzie. Wszystkim kuracjuszom zapewniamy komfortowe warunki, w tym przyjemną atmosferę oraz wiele możliwości do rozrywki w czasie wolnym.

Jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, obejmiemy opieką psychologiczną również Twoją rodzinę. Prowadzimy terapię dla współuzależnionych, która ułatwi im radzenie sobie z problemami wynikającymi z życia z osobą nałogowo spożywającą alkohol. Skontaktuj się z nami już dziś i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – jesteśmy dostępni przez całą dobę!

info-icon

Ważne jest, by mieć świadomość, że zakończenie terapii w ośrodku „zamkniętym” to dopiero początek długiej drogi walki o życie w trzeźwości. Proces leczenia jest kontynuowany poprzez dalszą pracę nad sobą, uczestnictwo w terapiach grupowych lub indywidualnych, a także poprzez wsparcie społeczności osób w trzeźwości.

Leczenie alkoholizmu jest złożonym procesem i obejmuje różne metody, które można dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Oto kilka głównych podejść stosowanych w leczeniu alkoholizmu:

Pamiętaj, że każda osoba jest inna i co działa dla jednej, może nie być skuteczne dla innej. Ważne jest, aby leczenie było dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta i prowadzone przez wykwalifikowanych specjalistów.

Jak się zgłosić na leczenie alkoholizmu w Oazie?

Szybki kontakt

tel-icon (+48) 785 10 55 55

Rejestracja pacjentów 24/7. Bez skierowania.

rejestracja@osrodek-oaza.pl

Terapia dla alkoholików w Ośrodku Oaza jest dostępna dla każdego, kto chce podjąć walkę z uzależnieniem. Aby zgłosić się na leczenie alkoholizmu w „Oazie”, wystarczy skontaktować się telefonicznie pod numerem 530 18 70 70 lub wysłać wiadomość e-mail na adres rejestracja@osrodek-oaza.pl . Zespół ośrodka zapewnia dyskrecję i profesjonalne podejście do każdego pacjenta, oferując szeroki zakres terapii dostosowanych do indywidualnych potrzeb osób zmagających się z alkoholizmem. Zgłoszenie się do „Oazy” to pierwszy krok do odzyskania kontroli nad własnym życiem i rozpoczęcia drogi do trzeźwości.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 • Czy możliwe jest efektywne leczenie alkoholizmu w domu?

  Choć leczenie alkoholizmu w domu może być pierwszym krokiem dla niektórych osób, zazwyczaj wymaga wsparcia specjalistów. Zalecane jest skorzystanie z profesjonalnej terapii leczenia alkoholizmu lub leczenia odwykowego .

 • Jakie są główne metody leczenia alkoholizmu?

  Do metod leczenia alkoholizmu należą terapia psychologiczna, leczenie farmakologiczne alkoholizmu , wsparcie grupowe oraz programy odwykowe w klinikach leczenia uzależnień lub prywatnych ośrodkach uzależnień .

 • Jakie są skutki alkoholizmu i jak można je leczyć?

  Skutki alkoholizmu mogą być zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Leczenie może obejmować odstawienie alkoholu , terapię psychologiczną, wsparcie grupowe oraz leczenie farmakologiczne .

 • Co to jest leczenie zamknięte i kiedy jest stosowane?

  Leczenie zamknięte to intensywna forma terapii realizowana w ośrodku odwykowym, gdzie pacjent przebywa na stałe przez określony czas. Stosuje się je w przypadkach zaawansowanego alkoholizmu.

 • Czym różni się leczenie w prywatnym ośrodku uzależnień od publicznych placówek?

  Prywatny ośrodek uzależnień często oferuje bardziej indywidualne podejście i krótsze czasy oczekiwania na terapię. Może również oferować dodatkowe metody leczenia, takie jak wszywka alkoholowa .

 • Jaki jest klucz do leczenia alkoholizmu?

  Klucz do leczenia alkoholizmu leży w indywidualnym podejściu, motywacji do zmiany, wsparciu specjalistów, takich jak terapeuci ośrodka leczenia , oraz w odpowiedniej terapii dostosowanej do faz alkoholizmu .

 • Jak ocenić skuteczność leczenia alkoholizmu?

  Skuteczność leczenia można ocenić na podstawie zmniejszenia lub zaprzestania spożycia alkoholu, poprawy jakości życia, zdolności do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami oraz utrzymywania trzeźwości.

 • Jak wygląda terapia podczas leczenia alkoholizmu?

  Terapia podczas leczenia alkoholizmu obejmuje zarówno indywidualne sesje terapeutyczne, jak i terapię grupową, mające na celu zrozumienie przyczyn uzależnienia i nauczenie zdrowych sposobów radzenia sobie z problemami.

 • Jak leczyć osobę uzależnioną od alkoholu?

  Aby skutecznie leczyć osobę uzależnioną, potrzebna jest kompleksowa pomoc uzależnionej , włączając wsparcie psychologiczne, medyczne i często farmakologiczne, a także wsparcie ze strony najbliższych.

 • Jakie są fazy choroby alkoholowej?

  Fazy choroby alkoholowej to etapy rozwoju uzależnienia, od początkowego picia do uzależnienia pełnoobjawowego. Klasyfikacja alkoholizmu pomaga w doborze odpowiedniej terapii i interwencji.

 • Czym jest opieka po leczeniu alkoholizmu?

  Opieka po leczeniu to kontynuacja wsparcia dla osób, które zakończyły program leczenia, w celu zapobiegania nawrotom i utrzymania trzeźwości.

 • Co to jest detoks alkoholowy i jak jest przeprowadzany?

  Detoks alkoholowy to proces medyczny, mający na celu bezpieczne usunięcie alkoholu z organizmu, często pod nadzorem specjalistów leczenia .

 • Jakie są najczęstsze problemy związane z uzależnieniem od alkoholu?

  Problem uzależnienia od alkoholu obejmuje zarówno fizyczne zależności, jak i problemy psychiczne, społeczne i zawodowe.

 • Czy istnieje bezpłatne leczenie alkoholizmu?

  Tak, bezpłatne leczenie alkoholizmu jest dostępne w niektórych państwowych ośrodkach zdrowia i organizacjach non-profit.

 • Jak wygląda długotrwałe leczenie alkoholizmu?

  Długotrwałe leczenie alkoholizmu może obejmować zarówno terapię stacjonarną, jak i ambulatoryjną, oraz długoterminowe wsparcie i terapię odwykową .

 • Co to jest zespół abstynencyjny?

  Zespół abstynencyjny to zespół objawów, które mogą wystąpić, gdy osoba uzależniona od alkoholu przestaje pić, w tym drżenie, lęk, a nawet halucynacje.

 • Jak wybrać wiarygodny ośrodek leczenia alkoholizmu?

  Aby wybrać wiarygodny ośrodek , warto zwrócić uwagę na kwalifikacje personelu, opinie byłych pacjentów, dostępność różnych form terapii i transparentność procedur leczenia.

Opinie naszych pacjentów

Ponad 2,000

Zadowolonych 

pacjentów

Opinia 4,6 na Google

star star star star star
Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Sylwia G.

16 kwietnia 2018

Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Hubert

16 kwietnia 2018

I tą myślą idę dalej, od czasu do czasu obejrzę się do tyłu, by nie zapomnieć, kim jestem. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w podróży życia przez siebie. Dziękuję, że przy Was odzyskałem radość życia.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Teresa

16 kwietnia 2018

Dziękuję z całego serca za wszystko co od Was otrzymałam! Dziękuję terapeutom za przekazaną mi wiedzę, serce i cierpliwość. Dziękuję personelowi medycznemu. Dziękuję Marzence, Kasi i Oli za wspaniały wikt i opierunek.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Sylwia G.

16 kwietnia 2018

Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.

Nasz prywatny ośrodek uzależnień posiada wyjątkowo
dogodną lokalizację.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą terapeutyczno-leczniczą obejmującą leczenie alkoholizmu, narkomanii oraz wielu innych, bardzo niekorzystnych dla zdrowia nałogów.

Informacje o ośrodku