O terapii w ośrodku

Specjalnością naszego Ośrodka OAZA jest kompleksowe leczenie uzależnień poprzez detoks i terapię, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych kuracjuszy. Kuracje odbywające się w naszej Klinice, obejmują leczenie nałogów takich jak alkoholizm, narkomania, lekomania, uzależnienie od hazardu, przypadkowych kontaktów seksualnych, czy też nałóg nadmiernego korzystania z komputera i Internetu.

Wsparcie po terapii

Pomoc rodzinie pacjentów

Płatność ratalna

Szybki kontakt

Zarezerwuj pobyt

w ośrodku Oaza

od 9900 zł

+2 tygodnie gratis

Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Skontaktuj się z nami

SPIS TREŚCI:

Profesjonalna terapia uzależnień – leczenie odwykowe, detoks

Oferujemy także osobne grupy i autorskie programy terapeutyczne adresowane do młodzieży, jak i specjalną terapię dla kobiet borykających się z częstą potrzebą zażywania substancji psychoaktywnych.

W przypadku nałogów takich jak alkoholizm oraz nadużywanie narkotyków (bądź innych substancji zmieniających świadomość), leczenie odwykowe składa się z dwóch etapów: detoksu – odtrucia organizmu oraz pracy terapeutycznej pod okiem specjalistów oraz psychoterapeutów. Detoks jest koniecznym działaniem, zanim rozpoczęta zostanie właściwa terapia. Podczas terapii uzależnień, skutecznie motywujemy naszych kuracjuszy do podejmowania kolejnych etapów walki z nałogiem, poprzez udział w indywidualnie dostosowanych programach terapeutycznych. Zależy nam na pełnym wyzdrowieniu każdego z pacjentów, można więc powiedzieć, że uczestniczą oni w programie „szytym na miarę”. Nasze działanie nie polega jednak wyłącznie na detoksie i terapii. Bogata oferta rekreacyjno-wypoczynkowa skierowana do naszych podopiecznych sprawia, że OAZA wykazuje znacznie większą skuteczność niż inne placówki, pod względem trwania absolwentów w powstrzymywaniu się od nałogu. Wyróżnia nas także kompleksowa pomoc psychoterapeutyczna dla kuracjuszy kończących pobyt stacjonarny – przez kolejne dwanaście miesięcy pomagamy im w profilaktyce nawrotów nałogu.

Jak się zgłosić na leczenie uzależnienia w Oazie?

Szybki kontakt

tel-icon 785 10 55 55

Rejestracja pacjentów 24/7. Bez skierowania.

rejestracja@osrodek-oaza.pl

Leczenie uzależnień

Zajęcia w ramach leczenia uzależnień odbywają się w kameralnej, rodzinnej atmosferze. Personel medyczny, jak i terapeutyczny angażuje się w swoja pracę, budując zaufanie kuracjuszy. Nasi podopieczni podczas terapii uzależnień poznają swoje zalety i odzyskują wiarę w siebie. Finalnie są w stanie samodzielnie stawić czoła problemom, które były przyczyną popadnięcia w nałóg.

Oprócz leczenia stacjonarnego, dostępna jest także pomoc ambulatoryjna. W takim przypadku odwyk opiera się na uczęszczaniu kuracjuszy na zajęcia w naszej placówce, jednak wspomniana forma terapii polecana jest – w przypadku pacjentów mieszkających w okolicy – osobom o ogromnej motywacji i wyjątkowo silnej woli.

Normy grupy

  1. Na spotkaniach obecność obowiązuje wszystkie osoby.
  2. Obowiązuje punktualność.
  3. Przestrzegamy bezwzględnie abstynencji od alkoholu i innych środków zmieniających świadomość.
  4. Nie plotkujemy, nie krytykujemy, nie oceniamy.
  5. Obowiązuje tajemnica grupy.
  6. Nie używamy przemocy fizycznej i psychicznej wobec siebie i innych członków grupy.
  7. Bierzemy odpowiedzialność za siebie.
  8. Swoboda wypowiedzi.
  9. Aktywność w grupie.
  10. Mówimy sobie po imieniu.

Stosujemy nowoczesne metody leczenia uzależnień, 
które dają doskonałe efekty.

Skontaktuj się z nami
info-icon

Ważne jest, by mieć świadomość, że zakończenie terapii w ośrodku „zamkniętym” to dopiero początek długiej drogi walki o życie bez uzależnienia. Proces leczenia jest kontynuowany poprzez dalszą pracę nad sobą, uczestnictwo w terapiach grupowych lub indywidualnych, a także poprzez wsparcie społeczności osób w trzeźwości.

Opinie naszych pacjentów

Ponad 2,000

Zadowolonych 

pacjentów

Opinia 4,6 na Google

star star star star star
Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Sylwia G.

16 kwietnia 2018

Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Hubert

16 kwietnia 2018

I tą myślą idę dalej, od czasu do czasu obejrzę się do tyłu, by nie zapomnieć, kim jestem. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w podróży życia przez siebie. Dziękuję, że przy Was odzyskałem radość życia.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Teresa

16 kwietnia 2018

Dziękuję z całego serca za wszystko co od Was otrzymałam! Dziękuję terapeutom za przekazaną mi wiedzę, serce i cierpliwość. Dziękuję personelowi medycznemu. Dziękuję Marzence, Kasi i Oli za wspaniały wikt i opierunek.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Sylwia G.

16 kwietnia 2018

Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.

Nasz prywatny ośrodek uzależnień posiada wyjątkowo
dogodną lokalizację.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą terapeutyczno-leczniczą obejmującą leczenie alkoholizmu, narkomanii oraz wielu innych, bardzo niekorzystnych dla zdrowia nałogów.

Informacje o ośrodku