Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Kraków

Centrum leczenia uzależnień – Kraków

Nikt nie wybiera uzależnienia. Jest to choroba, która dotknąć może każdego z nas, ale na szczęście można ją skutecznie leczyć. Działając jako poradnia alkoholowa i narkotykowa, pomagamy pozbyć się nałogu i zrozumieć mechanizmy uzależnienia, a także ułatwiamy powrót do funkcjonowania w codziennej rzeczywistości. Chociaż nasza klinika leczenia uzależnień znajduje się nieopodal Włocławka, to jesteśmy otwarci na pacjentów z całej Polski. W naszym ośrodku pomoc znajdą osoby uzależnione z Bydgoszczy, Katowic, a także z Krakowa.

W jaki sposób przebiega leczenie uzależnień w naszym ośrodku?

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Oaza proponuje psychoterapię bazującą na modelu strategiczno-strukturalnym. Podejście to różni się od innych nurtów psychoterapeutycznych, a podstawowe cele, jakie niesie ze sobą terapia uzależnień to przede wszystkim:

  • zwiększenie zdolności do utrzymywania abstynencji,
  • usunięcie zaburzeń towarzyszących nałogowi,
  • nauka rozwiązywania problemów osobistych,
  • rozwijanie zdolności do konstruktywnego i zdrowego życia.

Leczenie alkoholizmu, narkomanii czy uzależnienia od hazardu odbywa się na kilku płaszczyznach, dzięki czemu pacjent ma możliwość nie tylko poznać mechanizmy uzależnienia czy schematy dotychczasowego postępowania, ale także trenować umiejętności, które pozwolą mu na zapobieganie nawrotom picia itp.

Poza psychoterapią nasz ośrodek terapii uzależnień proponuje także odwyk alkoholowy i narkotykowy. Jest on skierowany do osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, w których przypadku przed przystąpieniem do terapii konieczne jest oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych.

Dlaczego warto wybrać ośrodek odwykowy Oaza?

Terapia alkoholowa, narkotykowa czy każda inna, która jest proponowana przez naszą placówkę, obejmuje kompleksowe odtrucie organizmu, a następnie intensywne oddziaływanie psychoterapeutyczne. Rok po zakończeniu kuracji wszystkim pacjentom naszego ośrodka zapewniamy profesjonalne wsparcie w postaci opieki psychologicznej, które ma na celu zapobieganie nawrotom i zwiększa skuteczność przebytego leczenia. Aby ułatwić naszym podopiecznym dojazd do naszej kliniki, oferujemy im odbiór nie tylko z dworca we Włocławku, ale także z portu lotniczego w Krakowie.

Dojazd samochodem z Krakowa

Dojazd z Krakowa pociągiem