Leczenie uzależnień

Twój bliski zmaga się z problemem uzależnienia lub sam jesteś nim dotknięty i szukasz profesjonalnej pomocy? Zgłoś się do naszego Ośrodka Oaza – tworzymy zespół doświadczonych terapeutów zajmujących się leczeniem osób uzależnionych, którzy stosują nowoczesne metody wykazujące się bardzo wysoką skutecznością. Dbamy o komfort Pacjentów, zapewniając im odpowiednie warunki do odbywania terapii oraz gwarantując dyskrecję i pełną anonimowość.

Wsparcie po terapii

Pomoc rodzinie pacjentów

Płatność ratalna

Wsparcie po terapii

Szybki kontakt

Zarezerwuj pobyt

w ośrodku Oaza

od 9900 zł

+2 tygodnie gratis

Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Skontaktuj się z nami

SPIS TREŚCI:

Bardzo często zajmujemy się problemami związanymi z narkomanią i nadużywaniem alkoholu lub leków. Jednak swoje wsparcie kierujemy również do osób uzależnionych od hazardu, seksu oraz komputerów. Skontaktuj się z nami już dziś, aby skorzystać z bezpłatnej konsultacji, podczas której dowiesz się, jakie metody leczenia możemy zastosować w konkretnym przypadku. Odbycie terapii w Ośrodku Oaza to realna szansa na wyjście z problemu uzależnienia, powrót do dobrego zdrowia i rozpoczęcie nowego, lepszego życia!

Jak się zgłosić na leczenie uzależnienia od leków w Oazie?

Szybki kontakt

tel-icon 785 10 55 55

Rejestracja pacjentów 24/7. Bez skierowania.

rejestracja@osrodek-oaza.pl

Terapia dla osób borykających się z uzależnieniem Ośrodku Oaza jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą stawić czoła swojemu nałogowi. Aby dołączyć do programu leczenia uzależnień w Oazie, wystarczy wykonać telefon pod numer 530 18 70 70 lub przesłać e-mail na adres rejestracja@osrodek-oaza.pl. Pracownicy Ośrodka Oaza gwarantują całkowitą dyskrecję i profesjonalizm w traktowaniu każdego klienta, proponując obszerną gamę terapii skrojonych na miarę potrzeb osób zmieniających się z uzależnieniem. Podjęcie decyzji o zapisaniu się do Oazy jest pierwszym krokiem w kierunku odzyskania panowania nad swoim życiem oraz rozpoczęcia ścieżki do zdrowia.

Jakie symptomy świadczą o tym, że należy skontaktować się z terapeutą uzależnień?

Problem ten może dotknąć każdego niezależnie od wieku, płci czy statusu społecznego. Przejście procesu leczenia uzależnień w naszym Ośrodku Oaza jest godne polecenia wszystkim dorosłym osobom, które tracą kontrolę nad swoim nałogiem związanym np. z nadużywaniem alkoholu czy substancji psychoaktywnych. Niestety samodzielna ocena tego, czy stał się on już chorobą (uzależnienie), zazwyczaj jest bardzo trudna. Dlatego warto zwracać uwagę na symptomy świadczące o tym, że problem wymaga pilnej interwencji.

Uzależnieni często doświadczają m.in.:

 • znaczącego pogorszenia stanu zdrowia, w tym psychicznego, co objawia się np. depresją, częstymi trudnościami z zasypianiem lub utratą apetytu,
 • zaniedbywania codziennych obowiązków, co nierzadko wiąże się nawet z utratą pracy i wynikającymi z tego kłopotami finansowymi,
 • wyraźnego pogorszenia relacji z rodziną.

Reakcja otoczenia osób uzależnionych także jest ważna!

Warto zwracać uwagę na reakcję każdej osoby otoczenia, a szczególnie najbliższych, którzy często dają jasno do zrozumienia, że uzależnienie przejęło kontrolę nad życiem i konieczne jest podjęcie się terapii. W naszym ośrodku zapewniamy wsparcie wszystkim osobom niezależnie od tego, na jakim etapie tego problemu się znajdują. Jeśli tylko chcesz zmienić swoje życie na lepsze, terapeuta uzależnień pomoże Ci w osiągnięciu tego celu – zapraszamy do kontaktu!

Na czym polega leczenie, które prowadzi terapeuta uzależnień?

Odpowiednia motywacja do wyjścia z chorobliwego nałogu jest zdecydowanie najważniejsza, gdyż znacząco zwiększa szansę na skuteczność, prowadzonego w związku z nim, leczenia. Z tego powodu w naszym Ośrodku Oaza pierwszym etapem każdej terapii, niezależnie od jej rodzaju, zawsze jest szczera rozmowa z terapeutą uzależnień. W jej trakcie ocenia on skalę problemu, jednocześnie starając się ustalić jego źródło, a do tego uświadamia o nim Pacjenta, który często wypiera się istnienia choroby. Stosuje także techniki motywacyjne mające zachęcić go do podjęcia walki o lepsze życie. Następnie terapeuta uzależnień dobiera odpowiednią metodę leczenia oraz opracowuje indywidualną dla danej osoby strategię wyjścia z chorobliwego nałogu.

Drugi etap leczenia uzależnienia, czyli terapia podstawowa

Zależnie od tego, jaką metodę leczenia zastosuje terapeuta uzależnień, kolejnym etapem są zajęcia terapeutyczne, realizowane indywidualnie bądź w grupach. Przyjmują one formę psychoterapii prowadzonej na terenie naszego ośrodka, której celem jest przede wszystkim:

 • uświadomienie Pacjenta, z jakimi negatywnymi skutkami wiąże się jego chorobliwy nałóg, co motywuje do podejmowania prób wyjścia z niego,
 • ukazanie możliwości funkcjonowania w społeczeństwie bez uzależnienia,
 • przedstawienie metod radzenia sobie z problemem, a więc np. z głodem alkoholowym czy silną potrzebą stosowania substancji psychoaktywnych.

Dodatkowo na tym etapie leczenia osobom uzależnionym od alkoholu, leków lub substancji psychoaktywnych zaleca się przeprowadzenie tzw. detoksykacji. Jej celem jest odtrucie organizmu, czyli usunięcie z niego groźnych dla zdrowia związków chemicznych.

Etap trzeci leczenia uzależnienia – terapia pogłębiona

Na tym etapie terapeuta uzależnień dalej prowadzi zajęcia terapeutyczne w formie psychoterapii, jednak mają one na celu przede wszystkim utrzymanie życia w abstynencji. Są bardzo elastyczne, na bieżąco dopasowywane do zmieniających się potrzeb Pacjenta. Pogłębiona terapia powinna być prowadzona przez długi czas po zakończeniu leczenia podstawowego, gdyż ogranicza ryzyko powrotu do chorobliwego nałogu.

W jej trakcie terapeuta uzależnień pokazuje swojemu Pacjentowi jak:

 • rozwiązywać problemy życia codziennego,
 • poprawiać zdrowie psychiczne,
 • oddalać od siebie pokusę sięgania po używki czy zachować abstynencję w zakresie np. hazardu lub spędzania długiego czasu przed komputerem.

Leczenie uzależnień w Ośrodku Oaza – jakie terapie przeprowadzamy?

Mając ogromne doświadczenie i zatrudniając zespół najlepszych psychoterapeutów, możemy pochwalić się wysoką skutecznością, prowadzonych przez nas terapii dla osób zmagających się z chorobliwymi nałogami. Stosujemy innowacyjne metody, które zawsze indywidualnie dobieramy do potrzeb oraz sytuacji Pacjenta.

W Ośrodku Oaza zajmujemy się leczeniem uzależnień od:

 • alkoholu, leków oraz substancji psychoaktywnych – zależnie od skali problemu prowadzimy kilkutygodniowe lub nawet wielomiesięczne terapie zamknięte w naszej placówce połączone z detoksykacją. Gwarantujemy Pacjentom kompleksowe i profesjonalne wsparcie w dążeniu do abstynencji oraz komfortowe warunki pobytu,
 • hazardu – terapeuta uzależnień pomaga ludziom zerwać z narastającą pokusą spędzania czasu na grach hazardowych oraz wyjaśnia, dlaczego ma ona negatywne skutki zarówno dla uzależnionego, jak i jego najbliższego otoczenia.
 • seksu – prowadzimy szeroko zakrojone psychoterapie umożliwiające zrozumienie tego problemu oraz uczące prawidłowego, zdrowego i bezpiecznego zachowania w zakresie życia seksualnego,
 • komputerów – pokazujemy negatywne skutki uzależnienia się od świata cyfrowego oraz wskazujemy, jak kontrolować spędzany w nim czas.

O czym należy pamiętać po zakończeniu terapii i wyjściu z uzależnienia?

Musisz mieć świadomość tego, że poddanie się terapii ma jedynie wskazać osobom uzależnionym drogę do tego, jak wyzbyć się z chorobliwego nałogu i radzić sobie z pokusami powrotu do niego. Leczenie alkoholizmu, narkomanii, lekomanii czy innych tego typu problemów nigdy nie pozwala całkowicie  pozbyć się choroby. Daje jednak nadzieję na lepsze życie, czego warunkiem jest utrzymywanie wysokiej samodyscypliny po zakończeniu pobytu w naszym Ośrodku Oaza. Pozostanie w abstynencji, wymaga nieustannej pracy nad sobą i wdrażania w życie wskazówek, których udziela terapeuta uzależnień.

Bardzo dużym wsparciem w tym zakresie będzie dalsze uczestnictwo w różnego rodzaju spotkaniach grupowych ludzi, którzy zmagali się z tym samym uzależnieniem. To świetny sposób na wymianę doświadczeń, wzajemne motywowanie się i szukanie sposobów radzenia sobie z różnymi problemami. Pamiętaj, że w razie potrzeby zawsze możesz skontaktować się z nami – terapeuci uzależnień przez całą dobę są do dyspozycji zarówno obecnych, jak i byłych kuracjuszy!

Terapeuci uzależnień zapewniają wsparcie również osobom współuzależnionym!

Ze wsparcia doświadczonego terapeuty uzależnień często powinni skorzystać również współuzależnieni, do których zalicza się najbliższych osoby zmagającej się z chorobliwym nałogiem. To zazwyczaj żona lub mąż (partnerka bądź partner), dzieci czy rodzice chorego tworzący z nim wspólne gospodarstwo domowe. Zazwyczaj zapomina się o tym, że również oni przechodzą życiowe tragedie. Mogą mieć trudności z radzeniem sobie z własnymi emocjami i często stopniowo izolują się od innych ludzi.

Nasz ośrodek leczenia uzależnień Oaza zapewnia kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Terapeuci, korzystając ze swojego doświadczenia oraz mając ogromną wiedzę, prowadzą terapię mającą formę podobną do tej, jaką przechodzą osoby uprawiające hazard, nadużywające alkoholu czy zmagające się z innymi nałogami. Jednak jest ona zawsze realizowana indywidualnie. To wsparcie psychologiczne, którego głównym celem jest wyjaśnienie mechanizmów działania współuzależnienia oraz pokazanie, jak radzić sobie z tym problemem. Poddając się takiemu leczeniu, dodatkowo ułatwisz wyjście z nałogu bliskiej sobie osobie – będziecie wspólnie przechodzić ten proces i wzajemnie się wspierać.

Jakie są główne symptomy współuzależnienia?

Każda osoba inaczej reaguje na taki problem, dlatego zawsze warto wybrać się do terapeuty uzależnień, który wnikliwie przeanalizuje konkretną sytuację i w razie potrzeby zaproponuje odpowiednie leczenie.

Niemniej jednak można wyróżnić kilka typowych objawów współuzależnienia, z których najczęściej występujące to:

 • obarczanie się winą za problemy, jakie ma bliska osoba uprawiająca hazard, będąca alkoholikiem czy mająca inne uzależnienie,
 • niska samoocena i trudności z podejmowaniem decyzji,
 • zaburzenie codziennego trybu życia – zaniedbywanie pracy, dzieci czy obowiązków domowych,
 • depresja i stany lękowe,
 • uczucie wiecznego zmęczenia fizycznego, brak motywacji do działania oraz problemy z zasypianiem,
 • brak kontroli nad emocjami, które często biorą górę i prowadzą do konfliktów oraz pogorszenia relacji z najbliższymi.
 • izolowanie się od innych i całkowite podporządkowywanie się trybowi życia osoby uzależnionej.

Jeśli mieszkasz z osobą zmagającą się z chorobliwym nałogiem i zauważasz u siebie chociaż jeden z powyższych objawów, powinieneś wybrać się do terapeuty uzależnień. W naszym Ośrodku Oaza otrzymasz pełne wsparcie specjalisty mającego rozległą wiedzę w zakresie psychologii. Dzięki niemu zyskasz realną szansę na powrót do normalności. Istnieje wiele metod wychodzenia z takich problemów, a my korzystając ze swojego ogromnego doświadczenia, zawsze stosujemy te najskuteczniejsze.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty leczenia uzależnień?

Ośrodek leczenia Oaza podejmuje się leczenia uzależnień każdej osoby, niezależnie od skali problemów, z jakimi się zmaga. Warto się do nas zgłosić, gdyż:

 • na spotkaniach grupowych gwarantujemy przyjemną, rodzinną atmosferę,
 • zapewniamy wsparcie przez całą dobę,
 • terapeuta indywidualnie dobiera formę terapii uzależnień oraz sposób jej prowadzenia do potrzeb osoby mającej chorobliwy nałóg,
 • oferujemy wiele możliwości rekreacji oraz wypoczynku Pacjentom przebywającym w ośrodku,
 • po zakończeniu terapii uzależnień kuracjuszy obejmujemy aż 12-miesięczną opieką, pomagając im w utrzymaniu abstynencji bądź odpowiedniego umiaru w zakresie np. współżycia seksualnego czy korzystania z komputera.

Stosujemy nowoczesne metody leczenia wszelkich uzależnień
które dają doskonałe efekty.

Skontaktuj się z nami

Terapia uzależnień w Ośrodku Oaza – zapisz się już dziś!

Niezależnie od tego, czy dotknął Cię chorobliwy nałóg, czy żyjesz z osobą zmagającą się z takim problemem, już dziś skorzystaj z naszego wsparcia! Doświadczony terapeuta uzależnień zaproponuje odpowiednie leczenie i zajmie się jego prowadzeniem. Zapewniamy zarówno pomoc psychologiczną, jak i w razie potrzeby mamy również warunki do zajmowania się opieką medyczną. Zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem Oaza – pracujemy całą dobę!

info-icon

Ważne jest, by mieć świadomość, że zakończenie terapii w ośrodku „zamkniętym” to dopiero początek długiej drogi walki o życie bez uzależnienia. Proces leczenia jest kontynuowany poprzez dalszą pracę nad sobą, uczestnictwo w terapiach grupowych lub indywidualnych, a także poprzez wsparcie społeczności osób w trzeźwości.

Opinie naszych pacjentów

Ponad 2,000

Zadowolonych 

pacjentów

Opinia 4,6 na Google

star star star star star
Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Sylwia G.

16 kwietnia 2018

Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Hubert

16 kwietnia 2018

I tą myślą idę dalej, od czasu do czasu obejrzę się do tyłu, by nie zapomnieć, kim jestem. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w podróży życia przez siebie. Dziękuję, że przy Was odzyskałem radość życia.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Teresa

16 kwietnia 2018

Dziękuję z całego serca za wszystko co od Was otrzymałam! Dziękuję terapeutom za przekazaną mi wiedzę, serce i cierpliwość. Dziękuję personelowi medycznemu. Dziękuję Marzence, Kasi i Oli za wspaniały wikt i opierunek.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Sylwia G.

16 kwietnia 2018

Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.

Nasz prywatny ośrodek uzależnień posiada wyjątkowo
dogodną lokalizację.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą terapeutyczno-leczniczą obejmującą leczenie alkoholizmu, narkomanii oraz wielu innych, bardzo niekorzystnych dla zdrowia nałogów.

Informacje o ośrodku