Leczenie współuzależnienia

Współuzależnienie to zjawisko, które jeszcze kilkanaście lat temu było traktowane po macoszemu, jednak od jest ono istotnym problemem społecznym. Za osoby borykające się z tym problemem uważa się przede wszystkim współmałżonków czy partnerów życiowych osób pogrążonych w nałogu, w dalszej kolejności – członków ich najbliższych rodzin.

Wsparcie po terapii

Pomoc rodzinie pacjentów

Płatność ratalna

Szybki kontakt

Zarezerwuj pobyt

w ośrodku Oaza

od 9900 zł

+2 tygodnie gratis

Do końca miesiąca lub do wyczerpania miejsc

Skontaktuj się z nami

SPIS TREŚCI:

Ludzie pozostający w bliskich relacjach z uzależnionymi od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, podświadomie pragnąc za wszelka cenę pomóc tkwiącym w nałogu bliskim, nierzadko rezygnują ze swoich pragnień i potrzeb i zatracają tym samym poczucie własnej wartości. W wyniku tego, sami zaczynają być współuzależnieni. Długotrwałe tkwienie w takiej sytuacji powoduje uruchomienie destrukcyjnych mechanizmów obronnych, które w dużym stopniu wpływają na utratę komfortu psychicznego oraz poczucia bezpieczeństwa w wielu sferach życia. Osoby współuzależnione ukrywają nałogi bliskich przed otoczeniem, nierzadko przejmują na siebie ich obowiązki domowe, a także usiłują wziąć odpowiedzialność za konsekwencje partnera czy współmałżonka, np. spłacając zaciągnięte długi czy prosząc o zwolnienia lekarskie, aby usprawiedliwiać nieobecność partnera w pracy. Tkwienie w takiej pułapce, jaką jest współuzależnienie, prowadzi do znacznego obniżenia jakości życia, stopniowej utraty poczucia własnej wartości, a w konsekwencji, zwiększa ryzyko wystąpienia schorzeń takich jak nerwice czy depresje.

Jak się zgłosić na leczenie współuzależnienia w Oazie?

Szybki kontakt

tel-icon 785 10 55 55

Rejestracja pacjentów 24/7. Bez skierowania.

rejestracja@osrodek-oaza.pl

Terapia dla osób doświadczających współuzależnienia w Ośrodku Oaza jest dostępna dla każdego, kto szuka wyjścia z tego stanu. Aby rozpocząć program leczenia współuzależnienia w Oazie, wystarczy nawiązać kontakt, dzwoniąc pod numer 530 18 70 70 lub kierując wiadomość e-mail na adres rejestracja@osrodek-oaza.pl. Zespół Ośrodka Oaza oferuje pełną poufność oraz profesjonalne traktowanie każdego pacjenta, przedstawiając obszerną paletę terapii zaprojektowanych, by sprostać specyficznym potrzebom osób zmieniających się z problemem współuzależnienia. Decyzja o poszukiwaniu wsparcia w Oazie jest kluczowym krokiem w kierunku odzyskania kontroli nad własnym życiem i rozpoczęcia ścieżki do zdrowia emocjonalnego.

Razem pożegnajcie współuzależnienie

Psychoterapeuci z Ośrodka OAZA oferują uzależnionym oraz ich bliskim, którzy dotknięci są zjawiskiem współuzależnienia, kompleksowe podejście do walki z nałogiem, jak i jego skutkami w środowisku rodzinnym oraz społecznym. Równolegle do terapii odwykowej współmałżonka czy partnera, ma miejsce psychoterapia osoby dotkniętej problemem współuzależnienia. Nasi doświadczeni terapeuci podkreślają, że istotnym czynnikiem w procesie leczenia współuzależnienia jest odbudowa zaufania – tak do samego siebie, jak i w relacjach międzyludzkich, w tym w także z partnerem. Dzięki leczeniu nasi pacjenci odzyskują wiarę w siebie oraz potencjał, wracającego do zdrowia i walczącego z nałogiem, współpartnera, zapewniając mu tym samym motywację do dalszych starań. Naturalną konsekwencją brania czynnego udziału w terapii jest odzyskanie dawnej radości życia oraz wiary we własne siły – tak, by współuzależnienie stało się już tylko przeszłością.

Stosujemy nowoczesne metody leczenia współuzależnienia, 
które dają doskonałe efekty.

Skontaktuj się z nami
info-icon

Ważne jest, by mieć świadomość, że zakończenie terapii w ośrodku „zamkniętym” to dopiero początek długiej drogi walki o życie bez uzależnienia. Proces leczenia jest kontynuowany poprzez dalszą pracę nad sobą, uczestnictwo w terapiach grupowych lub indywidualnych, a także poprzez wsparcie społeczności osób w trzeźwości.

Opinie naszych pacjentów

Ponad 2,000

Zadowolonych 

pacjentów

Opinia 4,6 na Google

star star star star star
Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Sylwia G.

16 kwietnia 2018

Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Hubert

16 kwietnia 2018

I tą myślą idę dalej, od czasu do czasu obejrzę się do tyłu, by nie zapomnieć, kim jestem. Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w podróży życia przez siebie. Dziękuję, że przy Was odzyskałem radość życia.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Teresa

16 kwietnia 2018

Dziękuję z całego serca za wszystko co od Was otrzymałam! Dziękuję terapeutom za przekazaną mi wiedzę, serce i cierpliwość. Dziękuję personelowi medycznemu. Dziękuję Marzence, Kasi i Oli za wspaniały wikt i opierunek.

Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left Navigation left

Sylwia G.

16 kwietnia 2018

Bardzo serdecznie dziękuje pracownikom Prywatnego Ośrodka Terapii Uzależnień „Oaza” za opiekę nad naszą wychowanką. Mamy nadzieję, że Państwa wsparcie i zaangażowanie pomogą jej w przezwyciężaniu trudności.

Nasz prywatny ośrodek uzależnień posiada wyjątkowo
dogodną lokalizację.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą terapeutyczno-leczniczą obejmującą leczenie alkoholizmu, narkomanii oraz wielu innych, bardzo niekorzystnych dla zdrowia nałogów.

Informacje o ośrodku