Czym jest detoks?

04.09.2014

Czym jest detoks?

Do Oazy trafia wiele osób z uzależnieniem chemicznym, bądź behawioralnym (hazard, Internet, zakupy). Pomoc dla uzależnionych chemicznie zwykle rozpoczyna się od zastosowania detoksu, czyli odtrucia organizmu. Detoks jest metodą całkowicie bezpieczną, przeprowadzaną w bardzo wielu przypadkach. Efekty są widoczne niemal natychmiast. Metoda odtrucia polega na usunięciu z krwioobiegu substancji szkodliwych. Podczas odtruwania organizmu pacjent otrzymuje niezbędne leki oraz składniki mineralne i witaminy. Szybkie ich uzupełnienie powoduje, że organizm zaczyna prawidłowo funkcjonować, a wiele zaburzeń związanych z wcześniejszym przyjmowaniem używek po prostu ustępuje. Detoks nie jest terapią szokową, dlatego wielu pacjentów podchodzi do tej metody leczenia z większym spokojem i zaufaniem. Wzmocniony odtruciem organizm zdolny jest do prawidłowego funkcjonowania w obszarze dalszej terapii w Ośrodku.


Jak przebiega odtrucie alkoholowe?


Odtrucia alkoholowe popularnie zwane detoksem polegają na usunięciu z organizmu wszelkich toksyn jakie nagromadziły się podczas przyjmowania alkoholu lub innych środków w nadmiernych ilościach. Detoks alkoholowy zdecydowanie odbudowuje organizm i przywraca go do normalnego, zdrowego funkcjonowania. W razie konieczności stosujemy także farmakoterapię wspomagającą. Przy jej pomocy łagodzimy, często bardzo dotkliwe, objawy odstawienne. Ośrodek gwarantuje wsparcie mentalne, a doświadczony personel pomaga pacjentom odzyskać równowagę psychiczną po odtruciu.


Więcej informacji o detoksie znajdą Państwo na stronie //osrodek-oaza.pl/detoks/


Kto może zgłosić się na odtrucie?


Prywatny ośrodek odwykowy w Choceniu od lat pomaga osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków, leków jak również od hazardu, seksu lub innych uzależnień wrócić do normalnego funkcjonowania. Terapia prowadzona jest wyłącznie przez osoby wyspecjalizowane w tym zakresie a stosowane praktyki są bezpieczne dla zdrowia pacjentów.


Czy ośrodek pomaga osobom niepełnoletnim?


Ośrodek Oaza nie dzieli ludzi ze względu na płeć czy wiek. Pomaga młodzieży z problemami alkoholowymi, narkotykowymi, z dopalaczami, zależnością od komputera, Internetu, hazardu w odzyskaniu zdrowia, w odbudowaniu wiary w siebie i inne osoby. Leczenie może dotyczyć także bardzo młodych ludzi. Doświadczony personel dobrze zdaje sobie sprawę z tego, iż to właśnie młodzi ludzie, często niepełnoletni, są podatni na współuzależnienia, uzależnienia od różnego rodzaju używek, ulegają wpływom środowiska itd.


Oaza proponuje swoim pacjentom doskonale przygotowane warunki pobytu oraz wyspecjalizowaną pomoc medyczną.


Zadzwoń już dziś!


725 18 70 70 – 24h/dobę